Maske Fiyatları

Maske Fiyatları

Maske Fiyatları

Maskelerin günümüzde ki anlam ve önemi korona virüse karşı bizlere koruyucu kalkan olmalarıdır. Toptan maske fiyatlandırmamız sayesinde, kaliteli maskeleri uygun fiyata almak isterseniz, sitemizden kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Maskelerin koronavirüs karşısında ne kadar etkin olduğunu gösterecek maddelememiz;

 • Korona virüse karşı alınabilecek en iyi önlem sosyal mesafe kurallarına uymak ve de maske takmaktır.
 • Maske hakkında yanlış bilinen bir algı varsa, o da sadece sizlerin maske takmasının korunma açısından yeterli olacağıdır. Sadece sizlerin maske takması, korona virüsüne karşı etkin bir önlem değildir. En ucuz maske bile, iki tarafta maske takıyorsa ciddi anlamda büyük bir önlem sayılabilir.
 • Maskelerin takımı sırasında ellerinizin dezenfekte olduğundan emin olmalısınız. Maskenizi çıkarttıktan sonra ise, yeniden ellerinizi dezenfekte etmelisiniz. En iyi dezenfektan markalarına da sitemizden kolayca ulaşmanız mümkün.

Maske Çeşitleri

Maske türleri arasında, birbirinden farklı özelliklere sahip olan çeşitler bulunmaktadır. Maske çeşitleri hakkında detaylı bilgiyi, web sitemizden alışveriş yaparken öğrenebilirsiniz. Kafanızda maskelerimiz ile ilgili bir soru takıldı ve cevabını bilmiyorsanız yapmanız gereken tek şey bizleri aramak.

 • Cerrahi Maske:

Maske türleri arasında kullanımı en yaygın olan türlerden bir tanesi olan cerrahi maske, genellikle ameliyatlarda kullanılmaktaydı. Ameliyathanelerden, Türkiye’nin her yerinde kullanılmaya başlamasının sebebi ise hepimizin bildiği üzere koronadır.

Solunum yolu hastalıkları veya solunum yollarına bağlı herhangi bir rahatsızlığı bulunan şüpheli hastaların (Covid-19) gibi mutlaka kullanması gerekir. Maske çeşitleri arasında yer alan bu tür, tek kullanımlık bir türdür.

 • Ventilli Solunum Maskesi:

Hastalıkların bulaşmasını önlemeyen bu maske türü, genellikle tozlu ortamlarda çalışan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Hava, ısı dengesini ayarlar ve de içeriye alınan havayı filtreler. Yalnız bu maske türlerinde dışarı çıkan hava filtrelenmez.

Dışarı çıkan havanın, her hangi bir filtreden geçmediği için bu maske türleri korona virüsün yayılmasına karşın herhangi bir rol oynamaz.

 • Ventilsiz Solunum Maskesi:

Özel durum ve ameliyatlarda kullanılan bir maskedir. Maske çeşitleri arasında en yüksek risk içeren durumlarda kullanılan türdür. Genel olarak doktorlar tarafından ameliyatlarda ve benzeri yerlerde kullanılır. N95 gibi modelleri bulunan solunum maskeleri yaklaşık olarak virüslerin ve bakterilerin %95’ini tutmaktadır.

Covid-19 sebebiyle rahatsız olan kişilerin, bu tür maskeyi kullanmasına gerek yoktur. Cerrahi maskelerde koronanın yayılmasını önlemek amacıyla yeterli olup, bu maskeler özel işlemler sırasında kullanılan maskelerdir.

Maske Modelleri

Maskelerin çeşitleri hakkında detaylı bilgiyi sizlere bir önceki başlığımızda verdik. Şimdi maske modelleri konusunda, toptan siparişin avantajlarından sizlere bahsetmek istiyoruz. Toptan olarak verilen siparişlerinizde oldukça karlı çıkabilir, hijyen koşullarına uymayı daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

Maske alırken dikkat etmeniz gereken hususlar;

 • Maske tercihi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin başında, maskenin hangi türde olduğu gelmektedir.
 • Maskenin ihtiyaç doğrultusunda seçilmesi, korona virüse karşı önlem alınacaksa, korona virüsün bulaşmasını engelleyecek modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.
 • Toptan maske siparişi verilmek isteniyorsa, önceden işletmeyle konuşup, indirimin ne kadar olacağı sorulmalıdır.
 • Maskelerin gerekli kalitede üretildiğine emin olmak için, marka araştırması yapmanızı da sizlere önermekteyiz.

Maskeyi takıp, çıkartırken dikkat edilmesi gereken konular ise şu şekilde;

 • Maskeleri takarken, mutlaka ama mutlaka elin dezenfekte olması önemlidir. Sizlere bu maddeyi ikinci kez vurguluyoruz çünkü bu konu oldukça önemli.
 • Maske lastik yerinden buruna hava girmeyecek biçimde sabitlenmelidir.
 • Maske modelleri arasında yer alan, cerrahi maskeyi çıkartırken de ellerin dezenfekte olması çok önemlidir.
 • Maskeyi çıkarttıktan sonra, maske tek kullanımlıksa çöpe atılmalıdır. Çöpe atılan maske sonrasında da eller yeterli sürede yıkanmalı ya da dezenfekte edilmelidir.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Whatsapp
162
Hemen Ara
Bize Ulaşın
1
Bize Ulaşın
Merhabalar !
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?